Çok İlginç Fobilere Sahip 10 Ünlü

Her birimizin küçük de olsa korkuları ve fobileri vardır. Örümceğe, yüksekliğe, karanlığa vb. karşı olan fobilere alışkınız ama bazen de çok şaşırtıcı fobiler duyuyoruz. Peki bazı dünyaca ünlü kişilerin garip fobileri olduğunu biliyor muydunuz?

1. Megan Fox – Kağıt korkusu

Birçok kişi tarafından sevilerek izlenen oyuncu Megan Fox çok nadir görülen fobiyle yaşıyor. Kağıtla elini kesmekten korkan oyuncu postayla gelen kağıt mektuplarına ve senaryo kağıtlarına dokunamıyor ve bunun için asistanından yardım alıyor. Megan Fox’un bu korkusundan haberci olan film yapımcıları, ona şeffaf plastikle kaplanmış senaryo kağıtları hazırlatıyor.

2. Rihanna – Balık korkusu

Barbados adasında doğan şarkıcı ve manken İhtiyofobi ( Balık korkusu) yüzünden çocukluğundan beri denizde yüzmekten korkuyor ve genellikle havuzda yüzmeyi tercih ediyor. Her boyda ve türde balıktan korksa da en çok korktuğu balık, şeffaf sularda yüzen tropikal balıklar.

3.Lady Gaga – Küçük çocuk korkusu

Etten elbise giymekten bile rahatsız olmayan dünyaca ünlü şarkıcı, şaşırtıcı bir şekilde küçük bebek gördüğünde panik olmaya başlıyor. Lady Gaganın, eğer anne olursa tüm hayatının değişeceğini ve şarkıcılık hayatının sona varacağını, diye düşünmesi çocuklara karşı olan korkusunu açıklamaya yetiyor.

4. Kendall Jenner – Tripofobi (delik korkusu)

Manken olan Kendall Jenner küçük deliklerden korkuyor ve bu yüzden lego oyuncaklarının alt kısmına ve arı peteği tarzı şeylere bakamıyor. Küçük delikleri olan şeyleri gördüğünde aşırı rahatsız hissediyor ve panik oluyor. Bu yüzden herkes tarafından sevilen bir çizgi film olan Sponge Bob’u bile izleyemiyor.

5. David Bechkam – Dağınıklık korkusu

Ünlü futbolcu dağınıklıktan korktuğunu itiraf etti ve sahip olduğu ataksafobinin (düzensizlik korkusu) Obsesif Kompulsif Bozukluğuna benzediğini söyledi. Aynı zamanda eşyalarının düzenli bir şekilde sırayla dizilmemesinin onu çok rahatsız ettiğini de ekledi.

6. Christina Ricci – Oda bitkisi korkusu

Sevilen oyuncu Christina Ricci oda bitkilerini kirli ve korkunç bularak onlardan uzak durmaya çalışıyor. Christinanın, oda bitkilerine dokunmanın onun için işkence gibi olduğunu söylemesi bitkilere karşı olan korkusunun ne kadar büyük olduğunu anlamamızı sağlıyor. Üstelik havuzda yalnız kalmaktan da korkan genç oyuncu, havuzda gizli bir kapının açılacağını ve oradan köpek balığının gelebileceğini hayal ediyor.

7. Tobey Maguire – Örümcek korkusu

Örümcek adam rolüyle tanınan oyuncunun ciddi bir şekilde örümcek fobisi var. Şaşırtıcı bir fobi olmasa da çok ironik sesleniyor. Hatta film çekilişi devam ettiği günlerde korkusu yüzünden sürekli kabuslar gören başarılı oyuncu, sürekli psikologla görüşüyor ve bu korkusunu az da olsa yenmeye çalışıyordu.

8. Scarlett Johansson – Kuş korkusu

Başarılı oyunculuğu ve çekici rolleriyle bir çok insanı kendine hayran bırakmayı başaran Scarlett Johansson’un da garip bir fobisi var. Orinitofobi olarak bilinen kuş korkusuna sahip olan oyuncu, kuşların kanatlarını çırpmasından ve gagalarından bir hayli korkuyor. Amcasınında aynı fobiye sahip olduğunu söyleyen Scarlett bunun genetik bir şey olabileceğini düşünüyor.

9. Johnny Depp – Palyaço korkusu

Çocukluktan beri Palyaçolardan korkan oyuncu, bir röportajında palyaçoların boyalı yüzlerinin arkasında korkutucu bir şeyin sakladığını düşündüğünü söyledi. Bu korkusunu yenmeye çalışan Johnny Depp evinin duvarına John Wayne Gacy’nin ( sürekli palyaço kılığında gezen ünlü seri katil) portresini astı. Böylelikle her gün bu portreye bakarak fobisini yenmeye çalışıyor.

10. Kristen Stewart – At korkusu

Yedi yaşındayken ailesi tarafından at binme derslerine yazılan ve uğursuz deneme sonrası düşerek kolunu kıran Kristen, o günden sonra atlara karşı korkuyla yanaşıyor. ” Pamuk Prenses ve Avcı” filmindeki başrolü için bu korkusunu yenmeye çalışan yetenekli oyuncu, psikologla görüşerek sakinleştirici kullanmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir