Bu Kadarı Olur Mu ? Tarihteki İlginç Tesadüfler

Tarihte oluşmuş bazı gizemli tesadüfleri şimdiki zamanda bile mantıklı bir şekilde açıklamakta zorluk çekebiliyoruz. Bu olaylar her duyan insanı şaşırtıyor ve kadere inanmayanları buna inandırıyor. İşte bu olaylardan birkaçı ;

1. Gemi Hostesi Violet Jessop.

Erken yaşlarda annesini kaybeden Violet eğitimini bırakarak çalışmak zorunda kalıyor. Annesi gibi gemi hostesliği yapmaya başlayan genç kadın o zamanların en meşhur gemi kazalarından kurtulmayı başarıyor. WhiteStareLine şirketi o zamanların efsanevi gemileri olan ”Titanic”, ”Olympic”, ”Britannic” gibi gemileri denize açmıştı. Bu şirkette işe başlayan ve başına geleceklerden habersiz olan Violet 1911 yılında kazaya uğrayarak batan Olypic gemisinde hosteslik yapıyordu. Şans eseri kurtulan genç kadın bundan sonra Titanic’te hosteslik yapmaya başlıyor ve bu gemi kazasından da kurtulmayı başarıyor. Başına gelen bu olaylardan sonra pes etmeyen Violet gemi hostesliğine devam ediyor ve Britannic gemisinde çalışmaya başlıyor. 1916 yılında bu gemi de kazaya uğruyor ve Violet bu kazadan da kurtulmayı başarıyor. Kadere inandıran bu olay gerçekten de çok şaşırtıcı.

2.John Wilkes Boothun kardeşi.

Amerikanın başkanı olan Abraham Lincoln, John Booth tarafından 1865 yılında öldürülmüştür. Suikaste kurban giden başkanın oğlu Robert Lincoln bir gün demiryolu platformunda beklerken trenin yaklaştığı an dengesini kaybederek demiryoluna düşüyor. Son anda orada bulunan bir erkek tarafından çekilerek trenin altında kalmaktan kurtarılıyor. Robert Lincolnun hayatını kurtaran kişi John Wilkesin öz kardeşi olan Edwin Boothdan başkası değildi.

3. Halley kuyruklu yıldız ve yazar Mark Twain.

Halley kuyruklu yıldız her 75 yılda bir güneş sisteminden geçiyor. 1835 yılı 30 kasım tarihinde bu olay gerçekleştiği zaman yazar olan Mark Twain dünyaya gözlerini açıyor. O zamandan beri bu kayan yıldızla hayatını ilişkilendiren yazar ölümünün de bu yıldızla bağlı olacağını söylüyordu. 1910 yılın nisan ayında Halley kuyruklu yıldızı yeniden güneş sisteminden geçerken yazar hayata gözlerini yumuyor. Yani yazarın dediği şey gerçekleşiyor.

4. Aynı hayatı yaşayan ikizler.

1940 da Amerikanın Ohio eyaletinde dünyaya gelen ikizler Jim Lewis ve Jim Springer ayrı aileler tarafından evlatlık alınarak büyütülüyorlar. Bir birlerinden habersiz olan kardeşler sakin bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlardı. 1977 yılında Lewis bir kardeşi olduğunu öğreniyor ve onu buluyor. İlk olarak telefonda konuşan kardeşler görüşme ayarlayarak buluşuyorlar. Kendileri hakkında konuştuklarında çok şaşırıyorlar. Onlar bir birinden habersiz bir şekilde aynı hayatı yaşamışlardı. Biri şerif olarak diğeriyse şerif yardımcısı olarak çalışıyordu ,ikisinin de bir oğlu vardı ve her ikisinin de adı James Alandı, ilk karılarının ismi Linda sonra evlendikleri karılarının ismiyse Bettydi ve ikisinin de Toy isimli köpekleri vardı. Bu acaba çok şaşırtıcı bir tesadüf mü yoksa ikizlerin arasında olan bir manevi çekim mi?

5. Yazar Edgar Allan Poe ve gizemli kitabı.

Edgar Allan Poe 1838 yılında ”Nantucketli Arthur Gordon Pym’in Hikayesi” isimli gizemli ve korkunç bir kitap yazıyor. Gemi kazası sonrası hayatta kalmayı başaran ve kimsesiz bir adada yaşam mücadelesi veren gemicileri konu alan bu kitabın korkunç bir yanı vardı. Denizciler hayatta kalmak için Richard Parker isimli genç kabin görevlisini yiyorlar. Bu kitaptan tam 46 yıl sonra 1886 yılında Lace adlı bir gemi batıyor ve bu gemide olan denizciler bilinmeyen bir adaya düşüyorlar ve hayatta kalmak için kabin görevlisini yemek zorunda kalıyorlar. Sizce yiyilen bu kabin görevlisinin adı neydi? Richard Parker. Çok şaşırtıcı ve gizemli bir olay. Bu bir tesadüf mü yoksa Edag Allan Poenun bir zaman makinesi mi var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir